Pilnie potrzebna krew dla Krzysztofa Rodziewicza

krew dla Krzysztofa Rodziewicza

Pilnie potrzebna krew dla Krzysztofa Rodziewicza

Pilnie potrzebna jest krew dla Krzysztofa Rodziewicza, u którego w kwietniu zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową. 30 sierpnia miał przeszczepiony szpik od dawcy niespokrewnionego. Krzysztof jest pacjentem Instytutu Hematologii i Onkologii Szpitala Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na ul. Banacha. Idealna grupa krwi to AB Rh-, ponieważ właśnie taką odziedziczy po dawcy. Mimo to, jest gorąca prośba od Centrum Krwiodawstwa by zgłaszały się osoby z każdą grupą krwi by uzupełnić braki po wakacjach.

Krew dla Krzysztofa należy oddawać w oddziałach terenowych RCKiK Warszawa, która współpracuje pod względem zabezpieczenia krwi z placówką medyczną, w której się leczy.

krew dla Krzysztofa Rodziewicza

W dniu wczorajszym na portalu została uruchomiona Syrena Legionu dla Krzysztofa Rodziewicza: https://legionhdk.pl/apele-o-krew/apelokrew/41-apel-dla-krzysztofa-rodziewicza. Łącznie wiadomość sms w powiecie legionowskim otrzymało 108 osób, które uzupełniły profil na portalu swoimi numerami telefonów. W smsie podane zostały najbliższe akcje oraz linki do apeli na stronie.

Najbliższe akcje RCKiK Warszawa odbędą się:

  • 8 września w godzinach 10:00-14:00 – Pałac w Jabłonnie podczas Święta Gminy Jabłonna
  • 15 września w godzinach 9:00-13:30 – Urząd Miasta Legionowo

Podczas trwania jednej akcji, krew może oddać jedynie 50-60 osób, dlatego warto zgłosić się do punktów krwiodawstwa. Powiat Legionowski leży w wyjątkowym miejscu gdyż mamy stąd blisko do trzech Centr Krwiodawstwa tj. Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa MSWiA. Punkty RCKiK Warszawa oznaczone są kolorem czerwonym!

Pomagajmy, to nic nie kosztuje, a może pomóc!

Pod powyższym linkiem dostępne są szczegółowe informacje.

Zobacz I Legionowska Noc Kabaretowa przed nami !

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *