Jesienne bieganie dobre na pomaganie czyli 5. Bieg Zająca

5. Bieg Zająca

Jesienne bieganie dobre na pomaganie czyli 5. Bieg Zająca

Fundacja Active Life zaprasza do udziału w piątym biegu pod nazwą Bieg Zająca. Będą to zawody biegowe, które odbędą się w Legionowie. Będziemy biec malowniczą leśną trasą. Uczestniczyć mogą zarówno dorośli jak i dzieci. Polega ona na tym, że każdy zarejestrowany uczestnik biegu głównego na 10 km oraz biegu na 5 km, kupujący swój pakiet startowy, umożliwia osobie niepełnosprawnej wystartowanie w odrębnym biegu z asystentem „Zającem”. Można także zostać wolontariuszem i pobiec z osobą niepełnosprawną jako „Zając”. Oprócz tego zorganizowane będą również dystanse dla młodzieży (1000m) i najmłodszych pociech (200m).

Na czym polega bieg i jak mogą wystartować niepełnosprawni?

Wszyscy chorzy i niepełnosprawni startują na dystansie do 2 km, leśną trasą specjalnie dla nich przygotowaną, tak żeby osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich również mogły wziąć udział w biegu. Dla osób zmagających się z chorobą stwardnienia rozsianego (SM), na trasie ustawiamy ławki dające komfort i możliwość odpoczynku jeśli pojawia się taka konieczność. Dodatkowo, każda z osób chorych i niepełnosprawnych dostaje na czas startu dedykowanego dla siebie wolontariusza, który staje się jej opiekunem na czas pokonywanego dystansu. Taką osobę w slangu biegowym nazywamy ZAJĄCEM, stąd nazwa naszego wydarzenia ,,Bieg Zająca”.

5. Bieg Zająca

Kiedy? 22 września 2018 roku

Bieg Dzieci i Młodzieży od godz. 10:30

Bieg dla Niepełnosprawnych o godz. 12:00

Bieg Główny o godz. 13:00 (5 km i 10 km)

Gdzie? Nieporęt wejście od ul. Pl. Wolności 1

Bilety? Od 50 zł

Rejestracja uczestników Biegu Głównego 10 km, Biegu na 5 km oraz Biegu dla niepełnosprawnych z wolontariuszem „Zającem” (2 km) jest dostępna na stronie: http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/657/5-bieg-zajaca.html, zapisy dzieci: http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/658/5-bieg-zajaca-biegi-dzieci.html.

Zobacz I Legionowska Noc Kabaretowa przed nami !

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *