Odmienny punkt widzenia – 14 września Grzegorz Długi, Jerzy Krüger-Paprota, Kazimierz Kik

Odmienny punkt widzenia – 14 września Grzegorz Długi, Jerzy Krüger-Paprota, Kazimierz Kik

 

Opis piątkowej audycji „Odmienny punkt widzenia” zaczniemy od słów, których autorem jest średniowieczny filozof francuski Bernard z Chartres:

Jesteśmy karłami, którzy wspięli się na ramiona olbrzymów. W ten sposób widzimy więcej i dalej niż oni, ale nie dlatego, ażeby wzrok nasz był bystrzejszy lub wzrost słuszniejszy, ale dlatego, iż to oni dźwigają nas w górę i podnoszą o całą gigantyczną wysokość.

W Polsce , oraz Europie, XXI wieku owe zdania powinny brzmieć nieco inaczej:

Jesteśmy ślepymi karłami, którzy wspięli się na ramiona olbrzymów. W ten sposób udajemy, że  widzimy więcej i dalej niż oni, ale prawda jest taka, że „widzimy” tylko to co nam się wydaje, prawda jest taka, że nie widzimy niczego, nawet tego, co widziały olbrzymy. Jesteśmy ślepymi karłami.

 

Dzisiejszą audycję poświęcimy wyimaginowanym pieniądzom, wyimaginowanym przepisom prawa oraz wyimaginowanym instytucjom, które – podobno – stoją na straży pomyślności i wolności obywatelskich.

 

Kilka rekomendowanych tekstów:

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/580604,wojciech-hermelinski-waznosc-wyborow-sn-prezydent.html

https://opinie.wp.pl/news-wp-premier-byl-wsciekly-morawiecki-podjal-decyzje-o-zdymisjonowaniu-ministra-chorazego-zawazyly-wypowiedzi-o-imigrantach-6295185123436161a

http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/581129,modzelewski-ustawa-o-vat-komisja-sledcza.html

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/prokurator-uczyl-o-konstytucji-dyscyplinarka-prawnicy-reaguja-smiechem-i-donosami-na/pfyrj87

 

I na koniec zapowiedź:

24 września, w poniedziałek, audycja „Odmienny punkt widzenia” będzie odmienna od standardowej odmienności, bo gościem ponownie będzie Robert Bernatowicz – wrócimy do tematów wtedy poruszanych a co najważniejsze rozpoczniemy nowe wątki.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *