Odmienny punkt widzenia 1 października Gość mec. Jacek Dubois

Odmienny punkt widzenia 1 października Gość mec. Jacek Dubois

W poniedziałkowej audycji „Odmienny punkt widzenia” tylko jeden gość, mec. Jacek Dubois. Musimy szczerze przyznać, że pozostał nam po rozmowie niedosyt – zbyt mało czasu by poruszyć wszystkie tematy. I dlatego wierzymy, że wkrótce ponownie spotkamy się z Panem Mecenasem.

A teraz konkrety:

Bardzo dużo miejsca poświęciliśmy dywagacjom na temat ius, czy lex – na tym punkcie posiadamy fioła na własność – i w tym kontekście pojawiło się nam nazwisko wybitnego niemieckiego filozofa i prawnika Gustava Radbrucha (warto coś niecoś o nim poczytać, choćby tutaj https://pl.wikipedia.org/wiki/Gustav_Radbruch)

I teraz najważniejsze:

Utożsamianie ustawy z Prawem jest zbrodnią, której konsekwencje dotkną i dotykają każdego. A rachunek, który przyjdzie za to zapłacić, będzie większy niż odsetki w Prowidencie, czy innym „banku” dla wykluczonych.

Równie sporo czasu, albo nawet więcej, zajęło nam roztrząsanie problemu faszyzacji współczesnej Europy, więc przy okazji zajęliśmy się pewnym niewysokim, niezamężnym/ nieżonatym starszym panem, który swoje życie poświęcił Narodowi i Państwu a wszystko to, dzięki wizjom które posiada. I proszę, żeby się brzydko nie kojarzyło, bo na myśli mamy, oczywiście, wybitnego działacza socjalistycznego Adolfa Hitlera.

Odmienny punkt widzenia 1 października Gość mec. Jacek Dubois

Oczywiście, nie mogło się obyć bez dywagacji na temat niszczenia języka, zmieniania znaczeń słów oraz powszechnego lekceważenia zasad logiki.

Poza tym jeszcze kilka innych tematów – wszystkie ciekawe.

Zapraszamy także do śledzenia oficjalnego profilu mec. Jacka Dubois

https://www.facebook.com/jacek.dubois

oraz zapoznawania z archiwalnymi audycjami „Odmienny punkt widzenia”, np. z minionego piątku

http://hobby.pl/2018/09/odmienny-punkt-widzenia-28-wrzesnia-tomasz-rzymkowski-jakub-grygowski-jerzy-kruger-paprota-tomasz-kowalczuk-piotr-lysakowski-2/

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *