I Festiwal Smaków Food Trucków w Legionowie!

Festiwal Smaków Food Trucków

I Festiwal Smaków Food Trucków w Legionowie!

Już w najbliższy weekend 13-14 października odbędzie się pierwszy Festiwal Smaków Food Trucków w Legionowie. Jest to ogólnopolskie wydarzenie kulinarne, jedne z największych zlotów food truckowych w Polsce. W festiwalu udział biorą food trucki z całej Polski. Organizatorzy dobierają wystawców pod kątem jakości oferowanych dań oraz różnorodności menu. Ideą festiwalu jest promowanie streetfoodu oraz jedzenia w duchu „slow”, inspirowanego kulturą i smakami różnych krajów świata. Poniżej możecie przeczytać wywiad z organizatorem Festiwalu.

Festiwal Smaków Food Trucków

Festiwal Smaków Food Trucków – wywiad z organizatorem

Dziennikarz: Festiwal Smaków Food Trucków po raz pierwszy przyjedzie do Legionowa już w ten weekend.  Jak narodził się pomysł na tego typu imprezę kulinarną?

Organizator: Food trucki w Polsce pojawiły się kilka lat temu. Ta moda przywędrowała do nas z Zachodu. Początkowo były one mylone ze zwykłymi „budkami” sprzedającymi gotowe, mrożone dania. Chcieliśmy pokazać, że food trucki to mobilna restauracja, specjalizująca się w jednym rodzaju kuchni, reprezentująca wysoką jakość potraw. Naszym celem było skupienie wielu food trucków z różnorodną kuchnią w jednym miejscu, aby każdy mógł je poznać i spróbować wielu, różnych smaków.

D: Wielu ludzi wciąż obawia się skosztowania serwowanych przez food trucki dań, ponieważ kojarzą im się z przydrożnymi budkami oferującymi potrawy z mrożonek, nie najlepszej jakości. Jak jest teraz?

O: Współczesne food trucki w swojej działalności odbiegają daleko od pamiętanych przez niektórych przyczep gastronomicznych. Dzisiaj liczy się autorski pomysł, świeże składniki i najwyższa jakość. Ważny jest także wygląd mobilnych restauracji. Food trucki biorące udział w naszych wydarzeniach specjalizują się w jednym rodzaju kuchni. Na nasze zloty staramy się dobierać najlepsze food trucki z całej Polski.

D: Czy trudno zatem było przekonać ludzi do nowej formy gastronomicznej?

O: Niekoniecznie. Ludzie są ciekawi nowych smaków. Przez ponad 4 lata działalności udało nam się zorganizować festiwale w ponad 30 miastach północnej i centralnej Polski. Niedługo odbędzie się setny, jubileuszowy Festiwal Smaków Food Trucków. Ludzie przekonują się i chętnie powracają do ulubionych punktów, jak też chętnie próbują nowych, niecodziennych dań.

D: Każdy zlot to od kilkunastu do kilkudziesięciu food trucków. Czy jest możliwość spróbowania wszystkiego?

O: Zawsze zachęcamy naszych gości do przybycia z gronem znajomych, wówczas szanse na spróbowanie większej ilości dań rosną.  Nasze wydarzenia są zawsze co najmniej dwudniowe, aby można było spróbować jak najwięcej.

D: Czy oprócz kulinarnych doznań festiwalowi goście mogą liczyć na dodatkowe atrakcje?

O: Jak najbardziej. Organizujemy konkursy, zawody, gry terenowe i pokazy. Najmłodsi festiwalowicze chętnie korzystają ze strefy dla dzieci. Na niektórych wydarzeniach pojawiają się wyjątkowe trucki, w których zamiast potraw można znaleźć gry planszowe, książki, a nawet wielowymiarowe kino.  Oprócz standardowych miejsc konsumpcyjnych, jest też strefa chilloutu, na której można odpocząć na leżakach, przy muzyce.

D: Co w food truckach podczas najbliższej edycji znajdą mieszkańcy Legionowa?

O: Do Legionowa przyjadą specjały kuchni meksykańskiej, indyjskiej, węgierskie langosze, azjatyckie pierożki dim sum, soczyste burgery i wiele więcej. Na deser zapraszamy m.in. na hiszpańskie churros. Każdy znajdzie coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy!

Festiwal Smaków Food Trucków

Przypomnijmy: 

Kiedy? 13 październik w godzinach 12:00-21:00, 14 październik w godzinach 12:00-20:00

Gdzie? Arena Legionowo

Zobacz VII Legionowskie Senioralia przed nami!

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *