Szósta edycja Warsaw Tattoo Convention przed nami!

Szósta edycja Warsaw Tattoo

Szósta edycja Warsaw Tattoo Convention przed nami!

Już w weekend 13-14 października, na stadionie miejskim Legii Warszawa odbędzie się już szósta odsłona Warsaw Tattoo Convention. To jedyne w Polsce spotkanie z tatuażem artystycznym o tak międzynarodowym charakterze – na imprezie spotkać będzie można blisko 350 artystów z aż 25 krajów świata. Nie zabraknie również czołowych reprezentantów polskiej sceny. Imprezę dopełnią jak zwykle ciekawe wykłady, koncerty muzyczne i inne atrakcje.

Szósta edycja Warsaw Tattoo Convention i tatuaże z całego świata

W najbliższy weekend po raz szósty odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tatuażu. To niepowtarzalna okazja, by w jednym miejscu w Polsce spotkać tak zróżnicowane grono wybitnych tatuatorów z całego świata. Na miejscu pracować będą cenieni artyści tworzący niepowtarzalne wzory wykonane w charakterystycznych dla siebie stylach. Według szacunków w strefie wystawienniczej pojawi się blisko 350 tatuatorów, wśród których warto wymienić chociażby takie nazwiska jak: Robert Borbas z Austrii, Saga Anderson z Kanady, Dmitriy Samohin z Ukrainy czy Elle Mana-Festin ze Stanów Zjednoczonych.

Szósta edycja Warsaw Tattoo

Warsaw Tattoo Convention to wydarzenie organizowane na olbrzymią skalę. Imprezę odwiedzają nie tylko Warszawiacy, ale także miłośnicy ozdabiania ciała z całego kraju i zagranicy. Uczestnicy będą mieli okazję nie tylko zapoznać się z twórczością tatuażystów, ale także wytatuować się u mistrzów tej sztuki i wystawić swój wzór w prestiżowym konkursie. Tym razem tatuaże oceniać będzie Jury w składzie: Agrypa – tatuatorka z poznańskiego salonu Tattoo.pl, Tomasz Strzałkowski – ceniony, polski artysta-grafik, Staruch – tatuator związany ze studiem Azazel, Leszek Jasina – czynnie działający w branży od lat 90. artysta ze szczecińskiego studio Tattoo Gonzo.

Szósta edycja Warsaw Tattoo Convention oraz inne atrakcje

W programie rozrywkowym imprezy znajdą się między innymi: koncert zespołu ZOUZY, występ beatboxera Prikson Fisk, performans Agnieszki Marczak specjalizującej się w kontorsjonistyce i ekstremalnych akrobacjach oraz pokaz Natalii z grupy „Galistyna Art. Group”, tworzącej zapierające dech w piersiach historie pisane piaskiem. Nie zabraknie również wartościowych merytorycznie wykładów – przed publicznością przemawiać będzie Tofi ze studia Ink-Ognito i Tomasz Madej z Muzeum Azji i Pacyfiku, który poprowadzi warsztaty dla dzieci i prelekcję na temat smoków w kulturze.

Szósta edycja Warsaw Tattoo

Warsaw Tattoo Convention – Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tatuażu promuje intrygujący plakat autorstwa Mikołaja Cybe Piszczako, tatuatora z ekipy Juniorink. Grafika ma akcentować polski rodowód konwencji – przedstawia piękną, wytatuowaną Słowiankę. By podkreślić artystyczny charakter tatuażu i samej imprezy plakat wykonany został w stylistyce nawiązującej do malarstwa secesyjnego – dopatrzeć się w nim można inspiracji twórczością Alfonsa Muchy.

Szósta edycja Warsaw Tattoo Convention – Autorytet Mistrzów

Za organizację wydarzenia odpowiedzialne są dwa czołowe salony tatuażu w Polsce. Jednym z nich jest Juniorink – Najgorsze Studio w Mieście. Zostało ono założone w 2005 roku przez Sebastiana „Juniora” Jaryszka. W studio można spotkać cenionych i nagradzanych artystów, a sama postać założyciela cieszy się ogromną rozpoznawalnością w branży i nie tylko. Kolejnym twórcą konceptu Warsaw Tattoo Convention jest od lat cieszący się dużym autorytetem w branży Dominik Parura – właściciel Azazel Milanówek – studia, które przez kilkanaście lat istnienia zdobyło kilkadziesiąt nagród na krajowych i międzynarodowych konwencjach tatuażu. Dziś pod szyldem Azazela działają już 4 studia w tym 2 w Warszawie i jedno w Edynburgu. Wypadkową działalności Warsaw Tattoo Convention jest powstanie kolejnego studia sygnowanego przez Międzynarodowy Festiwal Sztuki Tatuażu, zlokalizowanego na warszawskiej Pradze salonu Tattoo Gallery.

Kiedy? 13-14 października.

Gdzie? Stadion Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej 3.

Bilety? od 35 zł. Szczegóły -> http://warsawtattooconvention.com/pl/bilety.

Zobacz I Festiwal Smaków Food Trucków w Legionowie!

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *