Pytania do Burmistrza Nasielska – interwencja mieszkańców

Zawsze staraliśmy się reagować na prośby o pomoc, z którymi zwracali i zwracają się do nas nasi Słuchacze.

Kilka miesięcy temu do Radia Hobby zgłosili się mieszkańcy Gminy Nasielsk prosząc o interwencję w związku z planowaną budową największego w Polsce wysypiska śmieci. Temat podjęliśmy i mamy nadzieję, że choć trochę przyczyniliśmy się do tego, że „temat nie został zamieciony pod dywan”.

Jest niezmiernie przyjemnie, że nasi Słuchacze, mieszkańcy Gminy Nasielsk, obdarzyli nas swoim zaufaniem o czym świadczy fakt, że zwracają się do nas z kolejnymi sprawami.

Poniżej przedstawiamy listę tematów/ problemów/ pytań, z którymi do naszej redakcji się zwrócono prosząc o pomoc, ponieważ uzyskanie odpowiedzi od p. Bogdana Ruszkowskiego, Burmistrza Nasielska (a także niektórych radnych), wydaje się być niemożliwe, nie mówiąc już o reakcji. Na dzisiejszym spotkaniu w Popowie Borowym postaramy się osobiście zadać/ przedstawić je Burmistrzowi i radnym.
Pytania:Panie Burmistrzu rozpoczął Pan kampanie w internecie, mieszkańcy zadają mnóstwo pytań dlaczego Pan nie odpowiada?

Panie Burmistrzu działa Pan w lokalnej grupie Zielone Mosty Narwi, w 2014 roku twierdził Pan ze z dofinansowania tej grupy zostanie wykonany plac zabaw i siłownia przy bibliotece publicznej w Nasielsku, czy dalej będzie działał Pan w tej grupie tak skutecznie jak w przypadku tej inwestycji?

Panie Burmistrzu w ulotce wyborczej chwali się Pan, że chce zrobić bogata ofertę spędzania wolnego czasu od najmłodszych do najstarszych. W 2013 w wywiadzie dla Życia Nasielska twierdził Pan, ze powstanie plac zabaw dla dzieci na wiosnę 2014. „Na pewno będzie ogólnodostępny plac zabaw w naszym mieście” Pieniądze na ten cel mówił Pan że były zabezpieczone. Dlaczego ten plac zabaw nie powstał ani żaden inny w mieście przez cała Pańska kadencję.

Panie Burmistrzu w 2014 roku przejął Pan gminę z długiem blisko 15 mln zł obecnie dług gminy na koniec roku ma wynosić blisko 23 mln zł, przy czym jak zaczynał Pan kadencję deficyty był ujemny a teraz wynosi blisko 11 mln zł. Planuje Pan wypuścić jeszcze obligacje na kolejne 18 mln zł. Jak Pan to wytłumaczy?

Odnośnie wysypiska
Panie Burmistrzu w 2014 roku twierdził Pan ze za swój największy sukces uważa Pan branie pod uwagę głosów mieszkańców nawet jeśli ich zdanie różni się od Pańskiego, dlaczego nie wziął Pan pod uwagę głosu mieszkańców przy sprawie wysypiska w Jaskółowie i przy budowie sali w Popowie Borowym?

Wyjaśnienie: w Popowie Borowym Buduje się sala gimnastyczna dla dzieci nośność ścian przekracza o 450%, dach budowany niezgodnie z jakimkolwiek projektem przekroczona nośność o około 75%.

Pytania:
Panie Burmistrzu:
– dlaczego twierdził Pan ze ekspertyza na salę to Pieniądze wyrzucone w błoto?
– co z ekspertyza dachu i jego wymianą?
– czemu projekt zamienny robi ta sama pracownia która błędnie zaprojektowała ściany i dach, jaka jest gwarancja że teraz zrobią dobrze?
– Czy nadal 31.10 jako oddanie sali jest niezagrożone
– Co z zawiadomieniem do prokuratury o którym mówił burmistrz. Powiedział Pan że jeśli architekt się pomylił to będzie zawiadomiona prokuratura i będzie żdałał pan odebrania uprawnień.

Wyjaśnienia: Ta sam firma która buduje salę w Popowie Borowym, budowała również w Budach Siennickich tam ściana zawaliła sie w trakcie budowy

Pytanie:
Panie Burmistrzu:
– Czemu nie było na miejscu katastrofy w Budach powiatowego inspektora nadzoru budowlanego

Pytanie do radnego i kandydata na radnego Rafała Dłutowskiego:
– w rozmowie z Panem Adamem Mikucki stwierdził Pan ze ekspertyza Sali w Popowie jest tylko dla Architekta by dostał odszkodowanie, nie sądzi Pan że to nadużycie by publiczna ekspertyza za publiczne pieniądze służyła do tego celu?
– Dlaczego głosował Pan za utworzeniem ścieżki rowerowej, a nie zabezpieczył Pan na ten cel środków finansowych?

Wyjaśnienia: Wysypisko w Jaskółowie planowane ogromne największe w Polsce wysypisko, za rada Pana redaktora zamówiliśmy w imieniu meszkowców ekspertyzę. Majątki w promieniu 10 km od planowanej inwestycji będą stratne blisko miliard złotych.

– Co sądzi p opracowaniu utraty wartości nieruchomości, Każdy w Popowie i Jaskółowie traci 50% swojego majątku!!
– Czy zamówił opinie prawną o Art. 61 czy nadal będzie polegał na opinii prawnej zrobionej przez architekta (pinia dotyczy dostępu do drogi do ZZO Jaskółowo)
– Pan Burmistrz twierdzi ze wszystkie ważne decyzje są konsultowane z kancelaria prawną, dlaczego decyzja lokalizacyjna (ZZO Jaskółowo) nie była konslutowana z prawnikami, czy z tego powodu Podpisał Pan tę decyzje z pominięciem art 61, braku badań hydrologicznych, przed uprawomocnieniem się decyzji środowiskowej.
– dlaczego tak często zmieniał Pan zdanie odnośnie dostępu do drogi dla inwestora (nie dał, dał, zabrał)
– W tym samym czasie co Starosta odmawiała inwestorowi pozwolenia na budowę, Pan twierdził że zabezpieczenia tej instalacji są z górnej półki czy dalej podtrzymuje Pan swoja wypowiedź?

zapis spotkania mieszkańców z Burmistrzem

 

nasielskgodlo

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.