Odmienny punkt widzenia 19 października Tomasz Kowalczuk, Jakub Grygowski, Roch Poliszczuk, Jakub Krüger-Paprota

Odmienny  punkt widzenia  19 października Tomasz Kowalczuk, Jakub Grygowski, Roch Poliszczuk, Jakub Krüger-Paprota

Dziś znów rozmawialiśmy o walkach plemion, samorządzie, kiepskiej zmianie i zaorywaniu przedsiębiorczości. Oraz o przykazaniu Rabina Hillela: nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe.

Najpierw zajęliśmy się intelektualnymi obszczymurami, którym się wydaje, że świat wokół nich wypełniają sami debile, moralnymi łajzami, które nie widzą nic złego w wykorzystywaniu cudzych pieniędzy do własnych celów. Chodzi o samorządowców/ samorządy, którzy/ które wydają swoje własne gazetki pod płaszczykiem „informatora”, a które to gazetki – przeważnie bardzo gówniane tytuły prowadzone przez niezbyt sprawnych intelektualnie „redaktorów” – wykorzystywane są do promowania wójta, burmistrza, prezydenta, marszałka i ich totumfackich. Oczywiście, możliwe, że gdzieś w Polsce istnieje rzetelnie redagowany biuletyn, czy inny informator gminy/ powiatowy/ wojewódzki. I choć wydawanie własnej gazetki nie jest prawnie zabronione, to nie zmienia to faktu, że jest wyjątkowo podłe.

Grzeją się więc różne łajzy w świetle, za które zapłacili mieszkańcy. Opowiadają dyrdymały, przechwalają się. I nie trzeba daleko szukać przykładów takich geszefciarzy – powiat legionowski może się nimi pochwalić, wołomiński też nie jest od macochy. Cała Polska usrana jest gównianą produkcją paraintelektualną.

 

Następnie zajęliśmy się sprawą decyzji Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który zamroził stosowanie niektórych przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym.

Zajrzeliśmy też na Wyspy Brytyjskie, gdzie temat Brexitu rozmywa się jak sraczka niemowlaka po pampersach.

Zajęliśmy się również kolejnym szantażem Paranoicznym i Schizofrenicznym, znów wymierzonym w tych, którym się jeszcze chce, czyli w przedsiębiorców. I tych dużych i tych małych. Przede wszystkim w tych małych.

Gościliśmy również Rocha Poliszczuka – muzyka, kompozytora i autora tekstów – z którym rozmawialiśmy o muzyce, przesłaniu jego piosenek, wyborach i stosunkach międzyludzkich.

https://www.youtube.com/watch?v=2jZQetURveI

 

Odmienny  punk widzenia  19 października Tomasz Kowalczuk, Jakub Grygowski, Roch Poliszczuk, Jakub Krüger-Paprota część 1

Odmienny  punk widzenia  19 października Tomasz Kowalczuk, Jakub Grygowski, Roch Poliszczuk, Jakub Krüger-Paprota część 2

 

A zima powoli nadciąga…

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *