Perfumy. Oryginalne czy nie, jak odróżnić.

Oryginalne perfumy kosztują znacznie więcej niż podróbki, jednak nierzadko można natrafić na oszustów, którzy sprzedają tanie perfumy jako zapachy renomowanych firm. Jak rozpoznać oryginalne perfumy? Co odróżnia je od podróbek? Oto 5 sprawdzonych sposobów na wybranie markowego zapachu.

1. Sprawdzanie numeru seryjnego

Oryginalne perfumy damskie i męskie posiadają unikalne numery seryjne, które umieszcza się na dnie flakonu. Numer jest naklejany lub wytłaczany, a po wpisaniu go do wyszukiwarki Check Cosmetics program wskazuje, czy oferowane perfumy są prawdziwe. Brak numeru seryjnego na spodzie flakonu oznacza, że ma się do czynienia z podróbką.

2. Porównanie kartonika

Producenci prawdziwych perfum dbają o każdy detal podczas wykonywania kartonika, w którym umieszcza się flakon. Jeżeli folia jest sklejona niechlujnie, a kartonik jest opatrzny napisem z literówkami, sprzedawca oferuje podrobiony zapach. Co ważne, renomowani producenci dbają nawet o to, by butelki w opakowaniach były układane zawsze w tym samym kierunku.

3. Porównanie kształtu flakonu

Oryginalne perfumy są sprzedawane w butelkach o ściśle określonym kształcie. Wzór jest pilnie strzeżony, by niemożliwe było sprzedawanie podrobionych zapachów we flakonie o identycznej formie. Perfumy z renomowanych firm są dodatkowo zamykane trudnymi do podrobienia nakrętkami. Ich podrobienie jest trudne nawet dla najlepszych fałszerzy, dlatego butelka zamknięta zwykłym korkiem z pewnością jest podróbką.

4. Sprawdzenie zabarwienia perfum

Perfumy oryginalne mają jednorodną barwę i są przejrzyste. Niemniej, każdy zapach ma swój specyficzny kolor, który powstaje w wyniku wymieszania różnych nut. Lekko żółte i różowe zapachy powstają z cytrusów, a czerwone i pomarańczowe kolory to wynik zmieszania nut orientalnych. Zielone perfumy to mieszanka traw i liści, a fioletowe – kwiatów. Jeżeli barwa perfum nie zgadza się z ich nutami, można podejrzewać, że ma się do czynienia z podróbką.

5. Skontrolowanie zapachu

Aby rozróżnić oryginalne perfumy od podróbek, powinno się spryskać nimi skórę. Oryginalne zapachy składają się z trzech nut – głowy, serca i bazy. Podróbki przypominają tylko pierwszą z nut, a po spryskaniu nadgarstka lub zgięcia łokcia wyczuwa się różnice pomiędzy produktem markowym a tanim odpowiednikiem. Dodatkowo perfumy od renomowanego producenta utrzymują się na skórze przez wiele godzin, nawet gdy użyje się ich kilka kropel. Podrobiony zapach szybko wietrzeje, dlatego kilkukrotnie w ciągu dnia trzeba ponownie się nim psikać. Zakup perfum podrobionych jest więc jedynie pozorną oszczędnością.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.