Odmienny punkt widzenia 22 października Piotr Łysakowski Jakub Grygowski Jerzy Krüger-Paprota Tomasz Kowalczuk

Odmienny punkt widzenia 22 października Piotr Łysakowski Jakub Grygowski Jerzy Krüger-Paprota Tomasz Kowalczuk

 

W dzisiejszej audycji „Odmienny punkt widzenia” nie uciekniemy od tematyki samorządowej – w końcu wczoraj odbyła się pierwsza, w wielu miejscach pierwsza i zarazem ostatnia, tura wyborów samorządowych.

Suweren, którym straszy i na którego wolę tak często powołuje się Prawo i Sprawiedliwość, zadecydował i samorządowa mapa Polski powoli ustala się na najbliższych kilka lat. Powoli się ustala, ponieważ niezbyt korzystne wyniki dla „obozu dobrej zmiany’ mogą oznaczać, że i przy ustawach samorządowych zacznie onże grzebać i recentralizacja Najjaśniejszej i Odrodzonej Rzeczypospolitej Ileś-Tam przyspieszy, byle tylko „wizje” Naczelnika i Umiłowanego Przywódcy się ziściły.

Porozmawiamy o sytuacji na Wyspach Brytyjskich, bo to wciąż miejsce do którego obywatele z polskim paszportem wyjeżdżają a ci, którzy już tam są, jakoś nie myślą o powrocie do Umiłowanej Ojczyzny.

Porozmawiamy także o ekonomii, ale dziś nieco dłużej, ponieważ przyjrzymy się funkcjonowaniu samorządów.

Na koniec krótka ocena tego co się w Polsce wydarzyło w minioną niedzielę.

 

Przy okazji zapraszamy na debatę, która już w najbliższą środę o 19.00 odbędzie się w siedzibie „Tygodnika Solidarność”:

http://tysol.pl/a25076-%23DebataONiemczech-Niestety-JE-Ambasador-Niemiec-nie-odpowiedzial-na-zaproszenie-ale-robimy-swoje

 

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *