Odmienny punkt widzenia 26 października Andrzej Sadowski Piotr Łysakowski Sebastian Ross Jerzy Krüger-Paprota

Odmienny punkt widzenia 26 października Andrzej Sadowski Piotr Łysakowski Sebastian Ross Jerzy Krüger-Paprota

Nadciąga zima, w styczniu i lutym może być nawet dość srogo. Ale to dopiero za kilka miesięcy. Dziś tragedii nie ma a wkrótce się znów trochę ociepli.

W jutrzejszej audycji „Odmienny punkt widzenia” rozwiniemy wątek „ekonomii w samorządzie”, stąd udział Prezydenta Centrum im. Adama Smitha, p. Andrzeja Sadowskiego.

Oczywiście, odniesiemy się również do raportu, który można znaleźć na stronie Centrum

http://smith.pl/artykuly/dlaczego-i-jak-polacy-beda-glosowac-0

To ważne, ponieważ decyzje wyborcze – w wyborach samorządowych, parlamentarnych i prezydenckich – nie powinny być podejmowane na zasadzie „mniejszego zła”, albo plebiscytu „za-przeciw”. A tak się, niestety, dzieje i ma to wymierne skutki ekonomiczne.

Na Wyspach Brytyjskich dzieje się i to ostro a to co się dzieje ma znaczenie dla przyszłości Unii Europejskiej, a więc i dla nas – więc i o tym porozmawiamy.

Zajmiemy się również stosunkami niemiecko-polskimi a to w związku z zapowiedzianą wizytą Kanclerz Angeli Merkel i niedawną wizytą Prezydenta Andrzeja Dudy w Niemczech.

A na koniec, jak zwykle, krótka lekcja konserwatywnego libertarianizmu, czyli świat okiem wolnościowca.

 

I trochę z innej beczki – w środę odbyła się „Debata o Niemczech” zorganizowana przez „Tygodnik Solidarność”. Pod tym adresem można ją zobaczyć:

http://tysol.pl/a25213–Na-zywo-Debata-o-niemieckiej-demokracji-w-redakcji-Tysol-pl

 

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.